Meeste SRL alagrupimängude viimane päev on 16. veebruar 2025.
Naiste SRL on viimane mängude päev on 30. märts 2025.
2024/25 naiste SRL mängitakse omavahel 2 ringi kodus-võõrsil süsteemiga ja selle tulemusel selgub paremusjärjestus ning liigavõitja.
2024/25 meeste SRL finaalturniirile 1/8-finaali pääsevad igast alagrupist 2 paremat.
2024 naiste RL A-tasandil mängitakse omavahel 2 ringi kodus-võõrsil süsteemiga ja selle tulemusel selgub paremusjärjestus ning liigavõitja.
2024 naiste RL B-tasandi finaalturniirile veerandfinaali pääsevad alagruppide 4 paremat (kokku 8 naiskonda).
2024 meeste RL A-tasandi finaalturniirile veerandifinaali pääsevad alagruppide 2 paremat (kokku 8 võistkonda).
2024 meeste RL B-tasandi finaalturniirile 1/8-finaali pääsevad alagruppide võitjad, 7-liikmelise alagrupi teine koht ja 5-liikmelistest alagruppidest neli (4) parimat teise koha saanud võistkonda (kokku 16 võistkonda).
MÄNGU AEG - ERISe kaudu saavad mängu toimumise aega muuta koduvõistkonna ERISe kasutajad.
Selleks tuleb menüüs valida ‘Võistlused' > 'Järgmised mängud’ ning konkreetse mängu taga nupp ‘Protokoll’. Vajutades protokollis 'Mängu andmed' tuleb muuta mängu alguse aeg, mängu kestvus ja salvestada. Eelnevalt tuleb mängu toimumise aeg vastasega kokku leppida ja kooskõlastada oma väljaku haldajaga.
Mängupäevade ja kellaaegade kohta leiab infot juhendi artiklitest 15 ja 16. Alagrupimängud peavad olema mängitud enne juhendis määratud tähtaega. Juhul kui võistkondadel ei ole võimalik EJL-i poolt määratud soovituslikuks kuupäevaks mängu ära mängida, siis peavad võistkonnad uue kuupäeva e-kirja teel vm viisil kokku leppima ja koduvõistkond registreerima uue mänguaja ERIS-e kaudu hiljemalt EJL-i poolt kalendris määratud soovituslikuks kuupäevaks
VÄLJAK/STAADION - ERISe protokollis mängukoha muutmise õigus on ainult EJL ja selleks peab saatma kirja uue väljaku info ja selgitusega aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee .
KOOSSEIS - mõlemad võistkonnad peavad enne mängu ERISes sisestama võistkonna koosseisu, vajutades vastava mängu järel olevale nupule 'Protokoll'. Protokollis 'Koosseis' > 'Mängijate valik' alt tuleb vajutada nupule 'Vali mängijad'. Kõikidele mängijatele peab lisama numbri ning märkida võistkonna väravavaht ja kapten. Koosseis tuleb kinnitada hiljemalt 15 minutit enne kohtumise algust. Protokolli muid andmeid saab pärast mängu sisestada vaid koduvõistkonna ERISe kasutaja või mängu kohtunik (litsentsiga).
Tehnilistel põhjustel paberil täidetud võistkonna andmetega koosseisuleht tuleb kohtunikule esitada hiljemalt 10 minutit enne mängu algust ja pärast mängu saab koduvõistkonna esindaja või kohtunik sisestada ükshaaval mõlema võistkonna kõik mängijad (kui seda enne mängu juba ei tehtud).
ÜLESANDMATA MÄNGIJA - mängija, kes sisestati koosseisu Ülesandmata mängijana ja kelle litsentsiavaldus saadeti enne mängu e-postiga, tuleb sisestada koos numbriga Mitteavalike kommentaaride lahtrisse või saata info aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee . Kui avaldus või info litsentsi pikendamise kohta on saatmata, siis mängija ei tohi mängus osaleda! Lisainfo SIIT
REGISTREERIMATA AMETIISIK - juhul kui sisestatakse, siis tuleb 'Ametiisik' lahtrisse kirjutada isiku nimi.
NB! Kui mängijat ei saa ERISes protokolli korrektselt sisestada ja süsteem annab hoiatuse, siis soovitame enne mängija mängus osalemist võtta ühendust EJL rahvajalgpalli osakonnaga, et hiljem ei oleks segadust ja ebameeldivat “üllatust”.
KOHTUNIK - kindlasti tuleb sisestada mängu kohtunik 'Ametnikud' sektsioonis. Kui rippmenüüst kohtuniku nime ei leia, siis tuleb valida LITSENTSITA KOHTUNIK ja nimi eraldi sisestada. Litsentsiga kohtunikud saavad ERISes sisestada sündmused ja muuta mängu staatust.
MÄNGU TULEMUS - pärast mängu (hiljemalt 24 jooksul) peab ‘Mängu andmed’ lehel märkima rippmenüüst 'Mängu staatus' valikutest 'Mängitud', mille järel saab sisestada mängu lõpp- ja poolajatulemuse ning pealtvaatajate arvu ja soovitatavalt ka väljaku seisukorra.
LOOBUMISKAOTUS - juhul kui üks võistkondadest annab loobumiskaotuse (+:- või -:+), siis tuleb 'Mängu andmetes' 'Mängu staatuseks' valida 'Ära jäetud (loobumiskaotus)' ja märkida protokolli staatuseks 'Mitteametlik'. Lisaks peab mängu ärajäämise põhjuse saatma aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee või kirjutama selle 'Kommentaari (mitteavalik)' lahtrisse.
VÄRAVAD JA KAARDID - alajaotusest ‘Sündmused’ tuleb sisestada ükshaaval kõik väravalööjad ning kaardisaajad. Sündmuste sisestamisel peab rippmenüüst valima mängija nr/nime ja sisestama minuti. Väravate puhul on rippmenüüs valikus värav, omavärav, penalti, möödalöödud penalti ning kaartide puhul kollane ja punane kaart (Kui punase kaardi põhjuseks on Teise hoiatuse saamine, siis tuleb sisestada ka teine kollane kaart koos põhjusega.). Samal minutil toimunud sündmustele tuleb lisada vastav järjekorra number.
PROTOKOLLI KINNITAMINE - kui kõik andmed on sisestatud, siis tuleb 'Mängu andmed' lehel märkida protokolli staatuseks 'Mitteametlik'. Pärast seda on protokoll nähtav EJL kodulehel (kui sündmused pole kodulehel nähtavad, siis ilmselt Mitteametlik märkimata). Mitteametlikku protokolli saab alati andmeid juurde lisada või vajadusel muuta. Kui andmed on korrektsed, siis pärast kontrolli läbimist muudetakse protokollid EJL poolt ametlikuks ning rohkem muudatusi teha ei saa.
Mänguprotokolli kohta saab täpsemalt lugeda juhendi artiklitest 27 ja 30 ning punkt 37.5 käsitleb protokolli sisestamise rikkumise menetlust.
NB! Juhendi punkt 37.6, mis määrab ära juhtumid, kus võistkonnad ei suuda mänguajas kokkuleppele saada.
Sellisel juhul võib EJL määrata mõlemale võistkonnale kaotuse ja tabelisse märgitakse tulemuseks - : -.
Juhul kui mäng on jäänud mängimata või uus mänguaeg registreerimata vaid ühe võistkonna süül, siis vastasvõistkonna kirjaliku tõestuse olemasolul teeb EJL otsuse mängutulemuse osas juhtumi põhiselt.
Jalgpallis kehtib ausa mängu põhimõte, mis tähendab, et tuleb austada reegleid, võistkonnakaaslasi, vastasvõistkonda, treenereid, kohtunikke ja pealtvaatajana käituda toetavalt. See tähendab, et jalgpalliväljakul ei ole kohta vägivaldusele ja agressiivsele käitmisele. Eriti rahvaliigas, kus peamine eesmärk on läbi jalgpallimängu rõõmu tunda ja seda kõigil eelpool nimetatud osapooltel. Kõik rahvaliigades vägivaldse käitumise vms eest saadud punased kaardid lähevad EJL distsiplinaarinspektorile menetlemiseks ja võimalikud lisakaristused on pigem ranged kui leebed.