Vabatahtlikud
Eesti Jalgpalli Liidu vabatahtlikud
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) vabatahtlike programm ühendab aktiivseid, rõõmsaid ja ettevõtlikke inimesi, kes soovivad anda oma panuse jalgpalliliidu ürituste korraldamisse ja esindada EJLi väärtusi.
- Lisaks võimalusele olla kaasatud Eesti populaarseima spordiala ürituste korraldamisesse, pakub EJL vabatahtlike programm eneseteostust läbi erinevate ülesannete.
- Aasta lõpus tunnustatakse aktiivsemaid vabatahtlikke tänuüritusel, et esile tõsta nende panust. Lisaks toimuvad aasta jooksul ühisüritused, kus on võimalik koos nautida erinevaid tegevusi ja omavahel muljeid jagada.
Vabatahtlike programmiga saab liituda, kirjutades meiliaadressil maarja@jalgpall.ee.
Valdkonnad
- VIP ala ja Tähtede Klubi abiline (VIP ruumis külaliste eest hoolitsemine, küsitluste läbiviimine, materjalide jagamine, ruumidesse juhendamine, ruumide korrasoleku jälgimine ürituse ajal, ligipääsu tagavate käepaelte paigaldamine);
- Meediaala abiline (ajakirjanikele vajaliku info kiire kohale toimetamine, pressiruumi ja meediatribüüni ette valmistamine, korrasoleku jälgimine, mängujärgne kordaseadmine järgmisteks üritusteks);
- Autojuht (nõutav autojuhiloa ning kehtiva sõiduõiguse olemasolu; EJL-i poolt eraldatakse ürituse ajaks sponsorauto VIP külaliste, delegatsiooni liikmete, võistkondade esindajate ning varustuse transpordiks);
- Kohanäitaja (pealtvaatajate abistamine piletile märgitud koha leidmisel);
- Üldabiline (erinevatel turniiridel, laagrites, festivalidel ja teistel üritustel abistamine, näiteks näomaalingute tegemine festivalialal, mängukavade müük või jagamine, publikumängude läbiviimine, osalemine lavade ehitamisel ja mahavõtmisel, inventari transport jms).
- Erivajadustega inimeste abistamine
Jalgpalliliidu vabatahtlike muljed
PILLE METSAM
1. Mis põhjusel otsustasid hakata vabatahtlikuks? Milline on su seos jalgpalliga ja miks liitusid just jalgpalliliidu vabatahtlike programmiga?
Kui minu vanem laps soovis 11 aastat tagasi jalgpallitrennis käima hakata, ei osanud ma uneski ette näha, et sukeldun sügavasse jalgpallimaailma. Kuus aastat staadionil viibides, trenne vaadates, lapsi võistlustele viies jne tuli vabatahtlikuks hakkamine üsna loomuliku jätkuna. Eelkõige huvitas mind köögipool, et näha kuidas asjad päriselt käivad. Olen aru saanud, kui palju on vaja tegelikult pingutada, et korraldada nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele meeldejääv mängupäev.
2. Kui kaua oled juba vabatahtlik olnud?
Nüüdseks olen olnud vabatahtlik Eesti Jalgpalli Liidus 3 aastat. Aidanud kaasa koondisemängudel ja ka muudel jalgpallivõistlustel ja -üritustel. Esimene kokkupuude vabatahtlike programmiga oli siis, kui FC Flora alustas 5 aastat tagasi vabatahtlike otsimist. Mul on võimalus olnud olla vist küll igal positsioonil – piletikassas, pallipoiste ja maskotilaste eest vastutaja, valmistanud ette VIP ja pressiala, külaliste vastuvõtja, auhindade kätteandja, olnud vabatahtlikele kontaktisikuks jne. See on olnud väga huvitav aeg!
3. Kirjelda mõnda eredamat mälestust või kogemust jalgpalliliidu vabatahtlikuna.
Vabatahtliku elu ei ole kindlasti rutiinne, sest tuleb ette olukordi, kus pead lahendama probleeme sekundimurdosa jooksul ning eelnevalt planeeritud töö reorganiseerima. No näiteks kui ooteruumis on umbes 100 inimest, kes ootavad staadionile pääsemiseks akrediteerimiskaarte, aga printerid otsustavad viimasel hetkel koostööd enam mitte teha. Eredamad mälestused on muidugi UEFA Super Cupi finaalist. Näha kahte suurklubi mängimas meie oma staadionil oli võimas tunne.
4. Mida soovitad uutele vabatahtlikele?
Vabatahtliku töö on hea võimalus olla aktiivne ning anda oma panus millegi arengusse. See aitab omandada erinevaid kogemusi, teadmisi ja oskusi. Boonuseks on veel see, et leiad kindlasti uusi sõpru ja tuttavaid.
MARIKA SELGE
1. Mis põhjusel otsustasid hakata vabatahtlikuks? Milline on su seos jalgpalliga ja miks liitusid just jalgpalliliidu vabatahtlike programmiga?
Olles ise loomult aktiivne inimene, siis abiks olemine on ka igati loomulik osa sellest ja seda juba kooliajast saati. Ürituste korraldamise ja klubiliste tegevuste juures nõu ja jõuga kohal olla on huvitav ja rahuldust pakkuv tegevus. Klubi tasandil on mulle väga südamelähedane Nõmme Kalju ning selle klubi ägeda fännirühmituse Roosade Pantrite tegevustes osalemine. Jalgpall on olnud minu elus omal kohal juba päris kaua, seda nii koduse liiga kui ka Eesti koondise tasandil. Samuti meeldib mulle jälgida ja kaasa elada maailma jalgpallis toimuvale. Seega EJL-i vabatahtlikuks olemine on kindlasti teadlik otsus, mitte juhuslik sattumine.
2. Kui kaua oled juba vabatahtlik olnud?
Oleneb, millisest hetkest arvata, aga sellist aktiivsemat ja teadlikumat vabathtliku kogemust on kogunenud nüüd pea kolm aastat.
3. Kirjelda mõnda eredamat mälestust või kogemust jalgpalliliidu vabatahtlikuna.
Kõige eredam kogemus loomulikult on minu jaoks olnud 2018. aasta augustikuu, kui mul oli au ja rõõm saada valituks UEFA Super Cup´i vabatahtlike tiimi. See kogemus jääb meelde väga eredalt. Meeletult äge oli fantastiliste inimestega üheskoos panustades olla osake nii suurest jalgpallipeost.
4. Mida soovitad uutele vabatahtlikele?
Väga lihtne soovitus: tulge ja Te ei kahetse! Selline tegevus rikastab iga inimese elu, olla sündmuste keskel, saada ja anda positiivset emotsiooni, õppida juurde midagi uut, saada uusi sõpru ja tutvusi ja lihtsalt teha head on väga hea tunne.