Eesti maavõistlused

Eesti maavõistluste logo

Eesti maavõistlustel osalevad 15 maakonna ja Tallinna esindusvõistkonnad. Turniiri süsteem näeb ette, et kõigi maakondade võistkonnad kohtuvad omavahel kahel korral ning lõplik paremusjärjestus selgub vastavalt mängudes kogutud punktidele: võit annab kolm ning viik ühe punkti. 

Eesti Jalgpalli Liit korraldab maavõistlusi alates 2012. aastast. 2020. ja 2021. aastal tiheda kalendri tõttu ärajäänud maavõistlusmängudega jätkati 2022. aastal.

Seni on peetud kümme vooru: meeskonnad, kel on mängitud üheksa mängu, peavad 2023. aastal ärajäänud kohtumised 2024. aastal. 

Eesti maavõistlused 2023:

9. september: Läänemaa - Viljandimaa, Haapsalu linnastaadion 8:0
17. oktoober: Harjumaa - Tartumaa, TNTK staadion 3:5
5. november: Pärnumaa - Põlvamaa, Pärnu uus jalgpallihall 3:1
18. november: Raplamaa - Hiiumaa, Rapla jalgpallihall 0:1 
Võrumaa - Ida-Virumaa 
Tallinn - Valgamaa
Saaremaa - Järvamaa
Lääne-Virumaa - Jõgevamaa

--------------------------------------------------------------------------

 

Mobiiltelefonis tabeli vaatamiseks soovitame telefoni pöörata horisontaalasendisse.

Liigatabel on uuendamisel! 

Turniiritabel pärast 2023 aasta mänge:
 Koondis M Vi K VV P
1. Tartumaa 10 7 - 3 44:19 21
2. Tallinn 9 6 1 2 27:16 19
3. Võrumaa 9 6 1 2 27:18 19
4. Harjumaa 10 6 1 3 32:28 19
5. Valgamaa 9 5 2 2 38:17 17
6. Järvamaa 9 5 1 3 29:27 16
7. Viljandimaa 10 5 - 5 18:28 15
8. Raplamaa 10 4 1 5 16:21 13
9. Läänemaa 10 4 - 6 34:28 12
10. Pärnumaa 10 4 - 6 27:28 12
11. Ida-Virumaa 9 4 - 5 30:33 12
12. Jõgevamaa* 9 3 1 5 18:14 10
13. Hiiumaa 10 3 1 6 11:23 10
14. Põlvamaa 10 3 1 6 19:45 10
15. Saaremaa 9 3 - 6 22:25 9
16. Lääne-Virumaa 9 2 0 7 8:33 6

 *Jõgevamaa ja Läänemaa võistkondadel on kummalgi 1 loobumiskaotus

Võistkondade paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse:

  • võistluste võitja selgitamiseks mängitakse lisamäng või miniturniir (juhul kui võrdselt punkte rohkem kui kahel võistkonnal)
  • väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis;
  • omavaheliste mängude punkte;
  • omavaheliste mängude väravate vahet;
  • suuremat võitude arvu;
  • üldist väravate vahet;
  • suuremat löödud väravate arvu;
  • loosimistulemust.

Maavõistluste mängu reglement:

1. Mäng kestab 90 minutit jalgpallireeglite järgi.
2. Viigi puhul lisaaega ei tule, vaid lüüakse kohe penalteid, et selgitada konkreetse mängu võitja, kuid maavõistluste tabelisse läheb normaalaja viigiline tulemus.
3. Hoiatuskaartide puhul käib mäng jalgpallireeglite järgi. Kui on eemaldamine, siis jääb võistkond vähemusse.
4. Vahetusi võib teha nii palju kui vahetusmehi protokollis on. Edasi-tagasi vahetused pole lubatud.

2012–2019 ja 2022 maavõistluste tulemused:

2022:
23. juuli Hiiumaa - Raplamaa 0:1
30. juuli Viljandimaa - Läänemaa 1:0
12. august Järvamaa - Saaremaa 3:1
14. august Jõgevamaa - Lääne-Virumaa 6:0
21. august Põlvamaa - Pärnumaa 6:2
3. september Valgamaa - Tallinn 2:2
24. september Tartumaa - Harjumaa 10:2
4. november Ida-Virumaa - Võrumaa 0:5

2019
Harjumaa - Jõgevamaa 0:2
Tallinn - Ida-Virumaa 5:4
Valgamaa - Hiiumaa 5:1
Läänemaa - Põlvamaa 10:2
Raplamaa - Viljandimaa 2:1
Pärnumaa - Saaremaa 3:4
Võrumaa - Järvamaa 5:2
Lääne-Virumaa - Tartumaa 2:12

2018. aasta maavõistlused
Hiiumaa - Valgamaa 2:0
Ida-Virumaa - Tallinn 0:6
Saaremaa - Pärnumaa 0:2
Järvamaa - Võrumaa 5:1
Tartumaa - Lääne-Virumaa 6:0
Viljandimaa - Raplamaa 4:3
Jõgevamaa - Harjumaa -:+
Põlvamaa - Läänemaa +:-

2017. aasta maavõistlused
Raplamaa - Ida-Virumaa 5:2
Lääne-Virumaa - Järvamaa 2:0
Valgamaa - Põlvamaa 14:1
Harjumaa - Hiiumaa 5:2
Võrumaa - Jõgevamaa 3:1
Läänemaa - Saaremaa 5:1
Pärnumaa - Tartumaa 5:0
Tallinn - Viljandimaa 2:0

2016. aasta maavõistlused
Viljandimaa – Tallinn 1:2
Ida-Virumaa – Raplamaa 5:1
Järvamaa - Lääne-Virumaa 3:1
Hiiumaa – Harjumaa 2:2, pen 3:5
Saaremaa – Läänemaa 11:1
Jõgevamaa – Võrumaa 2:3
Tartumaa – Pärnumaa 3:0
Põlvamaa – Valgamaa 3:7

2015. aasta maavõistlused
Tallinn - Pärnumaa 5:3
Viljandimaa - Tartumaa 1:4
Ida-Virumaa - Järvamaa 12:3
Raplamaa - Lääne-Virumaa 1:0
Põlvamaa - Jõgevemaa 2:2 (pen 4:2)
Hiiumaa - Läänemaa 2:0
Valgamaa - Võrumaa 2:4
Harjumaa - Saaremaa 5:1

2014. aasta maavõistlused
Läänemaa - Hiiumaa 6:0
Pärnumaa - Tallinn 2:0
Tartumaa - Viljandimaa 0:1
Lääne-Virumaa - Raplamaa 2:1
Jõgevamaa - Põlvamaa 3:0
Võrumaa - Valgamaa 2:2 (pen 5:4)
Saaremaa - Harjumaa 1:4
Järvamaa - Ida-Virumaa 7:3

2013. aasta maavõistlused
Põlvamaa - Võrumaa 4:1
Tallinn - Tartumaa 1:3
Hiiumaa - Saaremaa 0:1
Ida-Virumaa - Lääne-Virumaa 1:0
Harjumaa - Läänemaa 6:4
Raplamaa - Järvamaa 1:1 (pen 4:5)
Viljandimaa - Pärnumaa 6:5
Valgamaa - Jõgevamaa 5:2

2012. aasta maavõistlused
Jõgevamaa - Valgamaa 0:1
Saaremaa - Hiiumaa 3:1
Pärnumaa - Viljandimaa 2:3
Järvamaa - Raplamaa 5:1
Läänemaa - Harjumaa 0:5
Võrumaa - Põlvamaa 3:0
Lääne-Virumaa- Ida-Virumaa 1:3
Tartumaa - Tallinn 1:4   

TOP 10 VÄRAVAKÜTTI (2012-2022):

Mikk Valtna 9 (Tartumaa)
Sander Rõivassepp 8 (Valgamaa)
Vladislav Ivanov 5 (Ida-Virumaa)
Mark Kolosov 5 (Läänemaa)
Priit Rauelu 5 (Põlvamaa)
Alar Alve 5 (Põlvamaa)
Sander Laht 5 (Saaremaa)
Marek Naal 5 (Valgamaa)
Tiit Tikenberg 5 (Viljandimaa)
Aivar Anniste 5 (Jõgevamaa)

Kõik väravalööjad (2012-2022):

VALGAMAA (38)
Sander Rõivassepp 8, Marek Naal 5, Priit Lehismets 4, Mark Ivanov 4, Raul Lehismets 3, Martin Teder 2, Oliver Suur 2, Aleksei Demutski 1, Roman Raevski 1, Kaspar Rõivassepp 1, Raiko Valk 1, Heigo Kosemets 1, Ilja Andris Uspehov 1, Jarmo Aaviste 1, Sten Teemant 1, ov. Helander Vist (Põlvamaa), Inno Tuhkanen 1

IDA-VIRUMAA (30)
Vladislav Ivanov 5, Kirill Nesterov 3, Vadim Mihhailov 2, Svjatoslav Jakovlev 2, Artjom Škinjov 2, Maksim Bazjukin 2, Vassili Kulik 2, Vladislav Fjodorov 1, Konstantin Sarajev 1, Vitaly Kutuzov 1, Aleksandr Volkov 1, German-Guri Lvov 1, Aleksei Jahhimovitš 1, Eduard Kolpakov 1, Aleksei Tihhonov 1, Artur Korepanov 1, Roman Grigorevski 1, Georgi Tunjov 1, Maksim Aleksejev 1

TARTUMAA (39)
Mikk Valtna 9, Rasmus Tomson 4, Martin Jõgi 4, Aleksei Mamontov 3, Kristjan Tiirik 3, Kaarel Kallandi 2, Heiko Tamm 2, Aleksandr Pruttšenko 1, Hannes Tiru 1, Siim Tenno 1, Siim Roops 1, Edgar Leht 1, Mario Hansi 1, Kaido Koppel 1, Taivo Kask 1, Mikk Laas 1, Rasmus Tomson 1, Martin-Gert Pärli 1, ov. Jan Hendrik Kangur (L-Viru)

HARJUMAA (29)
Rando Leokin 3, Ander Ott Valge 2, Ergo Teino 2, Hannes Anier 2, Pelle Pohlak 2, Martin Kase 2, Mihhail Srubkovski 2, Andre Ilves 1, Marek Mäekala 1, Priidu Ahven 1, Henry Rohtla 1, Priit Danelson 1, Kaspar Kaldoja 1, Rene Aljas 1, Alexander Petrov 1, Ott Reinike 1, Siim Urva 1, Markko Kudu 1, Ken-Glaid Nool 1, Aivo Menken Parts 1, ov. Timo Vares (Hiiumaa)

LÄÄNEMAA (26)
Mark Kolosov 5, Martin Salf 4, Karmo Einmann 4, Aleksandr Vassiljev 4, Rasmus Munskind 2, Vladislav Sikirjavõi 2, Artur Matto 1, Rimo Hunt 1, Kristo Enn 1, Rivo Reinsalu 1, Marten Valk 1

JÄRVAMAA (29)
Alar Arula 4, Arto Saar 3, Juri Jevdokimov 2, Silver Neemelo 2, Tarmo Neemelo 2, Andres Luga 1, Andrei Veis 1, Timo Lomp 1, Marion Adusoo 1, Leino Avi 1,  Sander Paalpere 1, Urmas Raaper 1, Andero Lipping 1, Andre Mägi 1, Lauri Varendi 1, Lauri Reinpõld 1, Jaagup Luts 1, Uku Lattik 1, Radmar Arula 1, Kristo Kiik 1, Roman Žarovški 1

TALLINN (27)
Tarmo Kink 4, Vahur Kiis 4, Trevor Elhi 3, Gregor Wahl 3, Karl Mööl 2, Dmitri Kulikov 1, Raiko Karpov 1, Eduard Golovljov 1, Roman Sobtšenko 1, Alan Mones 1, Juhan Jograf Siim 1, Marten Niilop 1, ov. Erik Kruglov (Ida-Viru), ov. Aleksandr Ivanjušin (Ida-Viru), Hans-Kristjan Aasma 1, Rasmus Kuber 1, 

PÄRNUMAA (24)
Tanel Melts 3, Robyn Hallmere 2, Ranet Lepik 2, Risto Pärnat 2, Toomas Pent 2, Madis Moos 2, Robert Kirss 1, Indrek Zelinski 1, Kaarel Kaarlimäe 1, Anton Issakov 1, Daniil Ratnikov 1, Martin Pärn 1, Kristen Saarts 1, Robin Limberg 1, Reimo Madissoo 1, Oleg Mjasojedov 1, Tallinna omavärav

SAAREMAA (22)
Sander Laht 5, Mikk Rajaver 3, Maarek Suursaar 2, Kristjan Mere 2, Sander Viira 1, Märt Kluge 1, Elari Valmas 1, Artur Rihvk 1, Mario Pruul 1, Sander Seeman 1, Kaarel Kööp 1, Urmas Rajaver 1, Karmo Paju 1, ov Läänemaa, ov. Henri Rüütli (Pärnumaa)

VÕRUMAA (27)
Jüri Artemkin 4, Erki Alliksoo 3, , Eduard Desjatski 3, Kristjan Moks 2, Jürgen Kolk 2, Lauri Pilv 2, Mattias Eskla 2, Sten Org 2, Kait Hinn 1, Arsen Katšmazov 1, Kert Joakit 1, Mait Raha 1, Kert-Sander Eerik 1, Arlet Raha 1, Valgamaa omavärav

VILJANDIMAA (18)
Tiit Tikenberg 5, Ivar Sova 2, Rain Tölpus 2, Erko Saviauk 1, Rasmus Luhakooder 1, Oskar Kivilaan 1, Kaimar Saag 1, Kristen Kähr 1, Jarmo Ahjupera 1, Markel Utsal 1, Rasmus Alles 1, Janek Meet 1

JÕGEVAMAA (18)
Aivar Anniste 5, Mairo Tikerberi 3, Margo Parkala 2, Targo Parkala 2, Kaarel Põldma 2, Kristjan Kuldmägi 1, Indrek Valejev 1, Lauri-Robert Indus 1, Vallo Goroško 1

PÕLVAMAA (18)
Priit Rauelu 5, Alar Alve 5, Erki Mõttus 3, Temari Nuuma 2,  Erik Listmann 1, Markus Lina 1, Tarvin Kaldvee 1

RAPLAMAA (16)
Rauno Tutk 2, Janar Soomre 2, Taavi Laurits 1, Karl Ivar Maar 1, Karl Tamme 1, Alo Bärengrub 1, Kaarel Saaremets 1, Kristjan Nõulik 1, Joonas Soomre 1, Jürgen Andessalu 1, Kaupo Kantsik 1..

HIIUMAA (10)
Tõnis Koppel 2, Kersten Lõppe 2, Ken Pähn 2, Martti Pukk 1, Heimar Havik 1..

LÄÄNE-VIRUMAA (8)
Jaanus Kaasik 2, Alari Aunapuu 2, Henri Hang 1, Kaarel Saar 1, Sergei Akimov 1, John-Eric Juht 1

*vahelehte muudetud viimati 18.06.2024


Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Coolbet
  • Rimi

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla