06

06.2021

19:04

VIDEO│Meistriliiga teist ringi alustasid võiduga Flora, Sporting ja Kalev

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas 8. vooru kohtumisi ning võidupunktid said kirja Tallinna Flora, Saku Sporting ja Tallinna Kalev. Soccernet.ee mängus tegid 1:1 viigi Tartu Tammeka ja Pärnu Vaprus.

Valitsev meister FC Flora alistas liiga punase laterna Lasnamäe Ajaxi 7:0. Kübaratriki sai kirja Lisette Tammik, kes on 10 tabamusega ühtlasi ka väravaküttide edetabeli tipus. Kahel korral oli täpne Anastasia Dodeltseva ning ühe värava lisasid Kristina Teern ja Siret Räämet. Flora on 8 vooru järel 22 punktiga esikohal, Ajax pole praeguse seisuga punkte kogunud ja paikneb 8. tabelireal.

Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul võõrustas Tartu Tammeka esinelikusse kuuluvat Pärnu Vaprust. Tammeka asus koduväljakul kohtumist juhtima 31. minutil, kui Marie Kiivit võitis hea pressingu järel palli, mängis mööda Vapruse väravavahist Jaanika Järvest ja lõpetas olukorra väravaga. Vaprus jõudis viigini 53. minutil tänu Ragne Gromovi heale tegutsemisele, kui ründaja suutis karistusalast tehtud löögi saata tagumise posti kõrvale. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning vastasseis lõppes 1:1 viigiga. Liigatabelis hoiab Vaprus 7 kohtumise järel 4. kohta, Tammeka asub 7. positsioonil.

Teisel kohal asuv Saku Sporting suutis koduväljakul alistada Põlva Lootose 2:0. Sporting lõi mõlemal poolajal ühe värava, kui Ulrika Tülp viis naiskonna 20. minutil juhtima ning 59. minutil suurendas eduseisu Triin Satsi. Sporting on 8 kohtumisega kogunud 21 punkti ning Florast jäädakse maha vaid 1 punktiga. Lootosel on 6. kohal kirjas 7 punkti.

Tallinna Kalev sai 8. voorus kirja 2:1 võidu Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna üle. Kõik väravad löödi avapoolajal, kui Emma Treiberg viis 36. minutiks Kalevi 2:0 juhtima. Poolaja üleminutil vähendas Anett Joandi küll ühendnaiskonna kaotusseisu, kuid viigini siiski ei jõutud. Kalev hoiab 18 punktiga 3. kohta, ühendnaiskond on 9 punktiga 5. positsioonil.

Naiste Meistriliiga mängud jätkuvad koondisepausi järel kahe nädala pärast, kui 9. vooru kohtumised peetakse 18. ja 19. juunil.