11

06.2023

19:05

VIDEO | Tartu Tammeka loovutas punkte Põlva Lootosele

Nädalavahetusel peetud naiste Meistriliiga 7. voorus suutis Põlva FC Lootos viigistada Tartu JK Tammekaga. Võidu said kirja Tallinna FC Flora ja JK Tabasalu.

Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul toimunud kohtumises suutis kodunaiskond Tammeka haarata eduseisu avapoolaja keskel. Valeria Liik saatis 24. minutil täpse söödu liinide taha, kus ootas oma õiget hetke Kirkeliis Lillemets. Möödus neli minutit ja Lootos suutis seisu viigistada. Karistusala ees võideti pall enda valdusse ning Kärt Hüdsi saatis nahkkera väravavahi jalge vahelt võrku.

1:1 viigiseisul lõppenud mäng liigatabelis positsioonides korrektuure ei teinud – Tammeka püsib 11 punktiga viiendal real, seitsmendal kohal oleval Põlval on kirjas 4 punkti.

Tartu JK Tammeka mängija Rahel Repkin ütles pärast mängu, et Tammeka jaoks oli tegu kahe kaotatud punktiga. „Ei olnud meie päev täna, hoidsime küll palli ja domineerisime 90 minutit, aga ei suutnud kahjuks ära lüüa. Me küll kasti ümber ja kastis olime, aga viimane täpike jäi i-le panemata”, ütles Repkin. Tammekat ootab järgmisena ees kohtumine Tallinna FC Floraga. „Eelmine mäng Floraga oli meie jaoks päris paljulubav, kindlasti hea koht, kust edasi minna järgmiseks mänguks,” ütles Repkin.

Põlva FC Lootose värava autor Kärt Hüdsi ütles, et mäng oli raske, aga tal on hea meel, et naiskond kaotusseisust välja tuli. „Füüsiliselt väga raske mäng, kus kellelgi ei olnud lihtne – esimesed 15–20 minutit olid sellised magavad ja rabedad, väljakuga harjumine võttis aega ja polnud mängus päris sees, aga kui oled kaotusseisus, pead jalad kõhu alt välja võtma ja mängima hakkama,” ütles Hüdsi. Ka Lootosel on eesolev kohtumine Flora naiskonnaga, kus Hüdsi sõnul pannakse rõhku kaitsetööle. „Tuleb kaitsest lähtuv mäng ja äkki tulevad võimalused. Peame valmis olema, et tuleb rasket tööd teha,” iseloomustas Hüdsi järgmist vastast.

Vaata mängu tipphetki siit:

Kärt Hüdsi intervjuu:

Rahel Repkini intervjuu:

Laupäeval pandi pall mängu ka Tabasalu Arenal. JK Tabasalu eduseis Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonna ees oli vaheajapausiks neljaväravaline, lõppseisus lahutas naiskondi seitse väravat. Kohtumise esimene värav saadi kirja juba 3. minutil, kui pall lendas ühendanaiskonna mängija põrkest omaväravasse. Esimesel poolajal olid veel täpsed Tabasalu mängijad Minna-Brit Jõelaid, Anette Salei ja Laada Tereštšenkova. Ühendnaiskond lõi mängus enda ainsa värava 39. minutil, kui Anna-Liisa Joandi realiseeris naiskonnale määratud penalti. Lisaks Tereštšenkovale ja Saleile, lisandus teisel poolajal väravalööjate sekka Anne-Grethe Pajuviidik.

8:1 võiduga kirjutas JK Tabasalu liigatabelisse hooaja neljanda võidu ning paikneb teenitud 14 punktiga kolmandal kohal. Kaotus hoiab Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonda ühe punktiga viimasel ehk kaheksandal positsioonil.

Meistriliiga 7. vooru lõpetas Tallinna FC Flora ja Viimsi JK vaheline kohtumine. Mäng oli küllaltki tasavägine ning kohtumise esimene värav sündis alles avapoolaja eelviimasel minutil, kui täpne oli Flora ründaja Lisette Tammik. 55. minutil viis Maarja Saulepi täpne tabamus kodunaiskonna kaheväravalises eduseisus juhtima. Lõppvärav vormistati 80. minutil, kui Tammik sai kirja oma mängu teise ja hooaja kaheksanda tabamuse.

3:0 võiduga jätkab Tallinna FC Flora tabeliliidrina, olles kogunud seitsme kohtumise peale maksimaalsed 21 punkti. Viimsi JK-l on kirjas neli punkti ning paikneb kuuendal kohal.

Järgmised naiste Meistriliiga mängud ootavad ees 14., 17. ja 19. juunil, kui omavahel lähevad vastamisi Tallinna FC Flora – Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora ning Viimsi JK – JK Tabasalu.