23

10.2024

23:30

VIDEO | Paide, Trans ja Flora teenisid olulised punktid

A. Le Coq Premium liigas lõppes kolmapäeval, 23. oktoobril 33. voor. Paide Linnameeskond alistas Pärnu JK Vapruse 1:0, JK Narva Trans oli 1:0 parem JK Tallinna Kalevist ning Tallinna FC Flora teenis 3:2 võidu Nõmme Kalju FC üle.

Paide Linnameeskond — Pärnu JK Vaprus

Paide Linnameeskond sai võõrsil napi 1:0 võidu Pärnu JK Vapruse üle. Kohtumise ainsa värava lõi 19. minutil Abdoulie Ceesay. Hooaja jooksul on Paide alistanud Vapruse kolmel korral: esimene võit tuli märtsis, kui võõrsil saadi 3:0 ning augustis võeti koduväljakul 1:0. Ainus kord, kui tuli tunnistada vastaste paremust, oli juunis, mil jäädi kodus 0:1 alla. Liigatabelis on Paide jätkuvalt neljandal kohal, jäädes Florast maha ühe ja Kaljust kolme punktiga. Vaprus on sama arvu mängudega teeninud 31 punkti, mis asetab nad seitsmendale kohale.

Mängu tipphetked:

JK Tallinna Kalev — JK Narva Trans

JK Narva Trans sai võõrsil hilise värava toel 1:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle. Kodumeeskonnal avanes 24. minutil võimalus kohtumist juhtima minna, kuid Aleksander Švedovski penalti tõrjus Aleksei Matrossov. Trans jõudis väravani 78. minutil Leonardo Gabriel Roloni tabamusest. Sel hooajal on Trans ja Kalev mänginud kahel korral 2:2 viiki, üks võit kuulus Kalevile ja viimane võit Transile. Liigatabelis jätkab Trans 40 punktiga viiendal kohal, edestades lähimat jälitajat Tartu JK Tammekat kahe punktiga. Kalev paikneb 28 punktiga eelviimasel kohal ehk üleminekumängude ohutsoonis.

FC Flora — Nõmme Kalju FC

FC Flora tuli koduväljakul Nõmme Kalju FC vastu välja 0:2 kaotusseisust ja võitis kohtumise 3:2. Kalju haaras esmalt ohjad, kui 33. minutil viis Nikita Komissarov meeskonna 1:0 juhtima ning 54. minutil suurendas Guilherme Henriques Da Silva Carvalho eduseisu kaheväravaliseks. Flora vastas 22 minutilise spurdiga: 65. minutil lõi Andreas Vaher ühe värava tagasi, 83. minutil viigistas seisu vahetusest sekkunud Maksim Kalimullin ning võiduvärava lõi neli minutit hiljem penaltist Sergei Zenjov. See oli Flora jaoks esimene kord sel hooajal Kaljut alistada. Kaks esimest kohtumist lõppesid vastavalt 2:2 ja 0:0 viigiga, septembris võitis Kalju 3:0. Liigatabelis asub Flora 64 punktiga kolmandal kohal, jäädes Kaljust maha kahe ja edestades Paidet ühe punktiga.