23

10.2024

19:09

VIDEO | Kalev sai UEFA noorteliiga valitsevalt meistrilt võõrsil kaotuse

JK Tallinna Kalevi U19 meeskond pidas täna, 23. oktoobril esimese kohtumise UEFA noorteliiga teises eelringis, kui võõrsil mindi vastamisi Olympiacosega (Kreeka). Võistlussarja valitseva meistri vastu saadi kirja 0:5 kaotus.

Mängu domineeris oodatult mullu Euroopa parimaks noortevõistkonnaks kroonitud Olympiacos, ent momente tekkis ka Eesti noormeestel. Neist esimene leidis aset juba 5. mänguminutil, kui kaptenipaela kandnud Taavi Jürisoo pääses vastase puurilukuga karistusalas silmitsi, ent madal löök tõrjuti ning skoor püsis muutumatuna. Kalevi avapoolaja parimad võimalused sündisid aga 32. minutil kahest järjestikusest nurgalöögist. Neist esimese puhul pääses esiposti juurest suurepäraselt peaga löögile Raiko Ilves, ent Olympiacose kaitsja puhastas peaga joonelt. Järgnevas olukorras sai nurgalöögi järel peaga löögile Jevgeni Tšernjakov, ent sedapuhku tõrjus väravavaht.

36. minutil jõudis vastane 1:0 eduseisuni: Olympiacos võttis üles eduka kontrarünnaku ning tsenderdusest saatis palli peaga võrku Taiye Abdulateef Yusuf. Neli minutit hiljem oli Rico Palul võistkondliku rünnaku tulemusena kaks võimalust seis viigistada, ent esimene löök takerdus kaitsjatesse ning teise suutis vastase puurilukk tõrjuda. Kaks minutit hiljem tõi Olympiacos tabloole 2:0 eduseisu, millega mindi ka vaheajale.

Teist poolaega valitses pea täielikult kodumeeskond. 48. minutil lõi karistuslöögijärgsest olukorrast meeskonna kolmanda värava Ilias Panagakos ning kaheksa minutit hiljem sai rikošeti abil jala valgeks Antonios Papakanellos. Lõppseisu tõi 85. minutil tabloole avavärava autor Yusuf, kes kasutas edukalt ära pika söödu tulemusena tekkinud üks-ühele olukorra. Kalev proovis teravust tekitada peamiselt kiiretest vasturünnakutest, ent neid resultatiivselt lõpetada ei õnnestunud.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Meeskonnad kohtuvad taas kahe nädala pärast, 6. novembril kell 19.00, kui korduskohtumises minnakse vastamisi Kadrioru staadionil. Kolmandasse eelringi pääseb meeskond, kes lööb vastasele kahe mängu kokkuvõttes rohkem väravaid, paari võitjat ootab järgmises ringis ees AS Trenčín (Slovakkia) või FC Zbrojovka Brno (Tšehhi).