20

09.2024

10:20

VIDEO | Esiliiga kahe esimese duellis väravaid ei löödud, kuid jagati kolm punast kaarti

Neljapäeval, 19. septembril mängiti Esiliigas 28. vooru kohtumised. FC Elva alistas 4:3 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna, Tallinna FCI Levadia duubelmeeskond võitis 1:0 Tartu JK Welcot, Tallinna FC Flora oli 4:1 parem JK Tabasalust ning Harju JK Laagri ja Viimsi tegid väravateta viigi.

Paide Linnameeskond U21 – FC Elva

Mänguvoor algas kell 17.30 Paide linnastaadionil. Külalised läksid kohtumist juhtima Mauris Villemsi 15. minuti väravast, kuid Paide duubel pööras kaotusseisu poolaja lõpus enda kasuks. Esmalt viigistas Herol Riiberg 31. minutil mänguseisu, kolm minutit hiljem viis Kristofer Piht võõrustajad juhtima ning 40. minutil suurendas Kevin Joshua Kanne järvakate eduseisu kaheväravaliseks. Elva tuli teisel poolajal mängu tagasi, kui 57. minutil vähendas Jasper Reilson kaotusseisu minimaalseks ja kolm minutit hiljem viigistas Peeter Alev mänguseisu. Kohtumise võiduvärav sündis teisel üleminutil, kui Elva keskkaitsja Martin Thomsoni tabamus tagas külalistele kolm punkti. Paide duubel pidi tulemusega 3:4 vastu võtma seitsmenda järjestikuse ning hooaja 22. kaotuse, Elva sai kolmanda järjestikuse ning hooaja üheksanda võidu. Nad on püsinud viimased viis mängu kaotuseta.

Tallinna FCI Levadia U21 – Tartu JK Welco

Kell 18.00 Maarjamäe staadionil alanud kohtumine oli tasavägine ning pakkus lõpuminutitel rohkelt draamat. 86. minutil said mõlemad meeskonnad punase kaardi, kui Reino Urlih ja Tristan Hoffmann said pällivälises olukorras tekkinud omavahelise kontakti järel teise hoiatuskaardi. Mängu ainus värav sündis kolmandal üleminutil, kui Levadia duubli vahetusmees Houd Boukhelkhal lõi oma hooaja esimese värava Esiliigas ning teenis kodumeeskonnale kolm punkti. Levadia duubel sai tulemusega 1:0 kolmanda järjestikuse ning hooaja 12. võidu, Welcol katkes hooaja kuuenda kaotusega viiemänguline kaotuseta seeria.

JK Tabasalu – Tallinna FC Flora U21

Kell 19.00 Tabasalu Arenal alanud kohtumine oli neljast mängust kõige ühepoolsem. Külalised avasid mänguskoori 35. minutil, kui täpne oli Andero Kaares. Avapoolaja lõpu eel suurendas florakate eduseisu Maksim Kalimullin, kes lõi 44. minutil oma Esiliiga 12. värava sellel hooajal. Teise poolaja esimesel minutil vähenes Tabasalu kaotusseis Richard Priimanni omaväravast minimaalseks, kuid neli minutit hiljem taastas Roland Lukas külaliste kaheväravalise eduseisu. Mängu lõpptulemuse vormistas 87. minutil Jakob Oja, kes lõi Flora duubli mängu neljanda värava. Flora duubel sai tulemusega 4:1 teise järjestikuse ning hooaja 17. võidu, nad on püsinud viimased kuus kohtumist kaotuseta. Tabasalu pidi leppima viienda järjestikuse ning hooaja 22. kaotusega.

Harju JK Laagri – Viimsi JK

Mänguvooru oodatuim kohtumine leidis aset kell 19.00 Laagri kunstmurustaadionil, mida tuli jälgima 587 pealtvaatajat. Liigatabeli kahe esimese omavaheline kohtumine väravaid ei pakkunud, kuid see-eest nägid mõlema meeskonna mängijad punast kaarti. 66. minutil pidid teise kollase kaardi tõttu väljakult lahkuma nii Viimsi mängija Rauno Otsasoo kui Harju mängija Jako Kariste. 82. minutil sai Viimsi veel ühe punase kaardi, kui Joonas Luts sai keskväljal tehtud vea eest teise kollase kaardi. 12 kaarti näinud mäng jäi 0:0 viiki, mis tähendas, et Harju ja Viimsi selle hooaja omavahelistes kohtumistes ei jäänud kordagi kumbki meeskond peale.

Mängu tipphetked:

Esiliiga liider 28. vooru järel on endiselt Harju, kes on kogunud 59 punkti. Flora duubel tõusis teiseks ning jääb neist maha kolme punktiga, sama punktivahe Harjuga säilitas ka Viimsi, kes langes kolmandaks. Neljas on 48 punktiga Welco, viies 40 punktiga Levadia duubel ja kuues mängu vähem pidanud FC Tallinn, kes on kogunud 38 punkti. Elva on seitsmes ja jääb Tallinnast maha kahe punktiga, mängu vähem pidanud Kalevi duubel on 25 punktiga kaheksas. Paide duubel on 16 punktiga üheksas ja Tabasalu 12 punktiga kümnes.

Pildil Harju JK Laagri poolkaitsja Marten Henrik Kelement. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee