Möödunud teisipäeval, 3. septembril toimus A. Le Coq Arenal hooaja viies A. Le Coq Premium liiga klubide kogukonnajuhtide seminar. Koosolekul tutvustati kogukonna kaasamise projekti analüüsimise võimalusi ning keskenduti mängupäeva kogemuse jagamisele.
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) algatatud kogukonnajuhtide projekti eesmärk on aidata klubidel kaasata ja siduda inimesi kogukonnaga läbi järjepideva töö. Kogukonnajuhid kohtuvad projektis iga kahe kuu tagant ühepäevaseks seminariks, kus räägitakse erinevatest valdkonda puudutavatest teemadest, jagatakse ideid ja parimaid praktikaid ning analüüsitakse tehtud tööd. Lisaks ühistele seminaridele toimuvad kuu alguses iga klubi kogukonnajuhiga individuaalsed tagasisidestavad kohtumised, kus jalgpalliliit vaatab koos vastava kogukonnajuhiga üle tegevuskava ning lepitakse kokku järgnevad peamised eesmärgid.
Premium liiga staadionitel on tänavu kõikide mängude peale kokku käinud 54526 pealtvaatajat ehk keskmiselt 426 huvilist mängu kohta. Keskmine pealtvaatajate arv mängu kohta on tõusnud seitsme protsendi võrra. Lisaks on positiivne, et alla 200 pealtvaatajaga mänge on tänavu olnud ligi veerandi võrra vähem kui mullu.
Nädala alguses peetud seminari esimeses pooles oli rõhk sellel, kuidas oma kogukonna kaasamise projekte paremini analüüsida. Välisekspert Geoff Wilson tutvustas videokõne vahendusel kogukonnajuhtidele nende töö analüüsimiseks mõeldud tööriista, et saavutada seatud eesmärgid ja teha kindlaks, millised on kõige efektiivsemad tegevused nendeni jõudmisel.
Päeva teine pool jätkus klubide mängupäeva ülevaadetega. Analüüsiti, milline on praegune kogemus, mida Premium liiga külastajatele pakutakse nii mängueelselt, –aegselt kui ka –järgselt. Sealhulgas oli fookuses pereala kontseptsioon, mille eesmärk on kõrgliiga mängudel luua turvaline ja kaasav keskkond jalgpallielamuseks. Pereala arutelul räägiti, kuidas oleks võimalik kodumängude külastus muuta peresõbralikumaks.
EJLi liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo ütles, et kuna iga klubi on omanäoline, siis pole ühest valemit, mis sobiks kõikidele kogukonnajuhtidele, et kohalikku jalgpallikultuuri arendada. "Kogukonnajuhtide projekti üks väga tähtis osa on järjepidevad seminarid iga kahe kuu tagant, kus kõik klubide kogukonnajuhid saavad kokku üheks päevaks, et arutada, analüüsida, ideestada ning leida lahendusi tänastele väljakutsetele. Seekordne seminar keskendus nii tehtud tööle – kui hästi oleme suutnud kaasata inimesi tribüünidel – kui ka sellele, kuidas järgmine samm teha," rääkis Soo.
Premium liiga kogukonnajuhid hooaja avamise üritusel koos liigade arendusosakonna juhataja Veiko Sooga. Foto: Kert Kõpper