22

11.2021

09:24

Esiliiga võitis Maardu Linnameeskond

Eile, 21. novembril kindlustas endale liiga üldvõidu ja uueks hooajaks koha Premium liigas Maardu Linnameeskond, kui JK Tallinna Kaleviga mängiti viimases voorus 1:1 viiki.

Liigatabelis oli kohtumise eel Maardu edu Kalevi ees 2 punkti, mis tähendas, et Maardule oleks Esiliiga võitmiseks piisanud ka viigist, Kalev vajas seevastu kindlat võitu. Väravateta avapoolaja järel avas 50. minutil skoori Maardu, kui karistluslöögi järel pääses väravavahiga silmitsi Vitali Gussev ning lahendas kindlalt. Kalev avas oma skoori mängu kaheksandal üleminutil, kui jala sai valgeks kümme minutit varem mängu sekkunud Selim El Aabchi, ent mõned minutid hiljem kõlanud lõpuvile tähistas lõplikku viigiseisu ning Maardu jaoks seeläbi liiga üldvõitu. Teine koht tagas Kalevile aga pääsu Premium liiga üleminekumängudele, kus minnakse vastamisi Tartu JK Tammekaga.

Kohtumine on järelvaadatav siit:

Päev varem mängisid hooaja viimased kohtumised ka teised Esiliiga meeskonnad. Väga pingeliseks kujunes kohtumine Paide Linnameeskond U21 ja FC Nõmme Unitedi vahel, kes olid vooru eel endale vastavalt kolmanda ja neljanda koha juba kindlustanud. Kui avapoolaja järel läks 3:2 eduga pausile Nõmme United, siis kohtumise lõppskoor 6:5 tähistas Paide võitu. Paide eest sai kübaratriki kirja Kristofer Piht, ühe lisasid Rasmus Kallas, Simon Usar ja Marten Henrik Kelement. Nõmme Unitedi poolelt sai jala valgeks viis meest: Ander Ott Valge, Nikita Vassiljev, Paul-Kevin Chan, Siim Martti Kubensky ja 28 tabamusega liiga suurim väravakütt Robi Saarma.

Väga kaalukad olid viimase vooru kohtumised Pärnu Jalgpalliklubi ja Tartu JK Tammeka U21 jaoks, kes kohtusid vastavalt Tallinna FCI Levadia U21 ja Tartu JK Welcoga. Vooru eel oli meeskondade vahe liigatabelis 2 punkti, üheksandal kohal asunud Tammeka jaoks tähendas see madalamale liigaastmele langemist ning kaheksanda Pärnu jaoks üleminekumänge. Tammeka vajas üleminekumängudele pääsemiseks kindlat võitu ning pidi lootma, et Pärnu Levadia vastu punkte ei teeni. Nii aga ei läinud, sest varajaste väravate toel leppisid Tartu meeskonnad 1:1 viiki, Pärnu võttis samal ajal tallinlaste vastu aga kindla 4:0 võidu. Tartu meeskondade kohtadele tõusevad Esiliiga B kaks parimat Viimsi JK ja Harju JK Laagri, Pärnu vastaseks üleminekumängudel on Ida-Virumaa FC Alliance.

Esiliigas teenis viienda koha Tallinna FC Flora U21 ning kuuendaks tuli FC Elva, kes mängisid oma hooaja viimased vastasseisud juba kuu alguses.