20

09.2024

20:34

Esiliiga B tabeliliider kaotas 28. voorus punkte

Esiliiga B–s mängiti neljapäeval, 19. septembril 28. vooru kohtumised. FA Tartu Kalev alistas 1:0 FC Kuressaare duubelmeeskonna, Viljandi JK Tulevik võitis 3:2 Läänemaa JK–d, Nõmme Kalju FC U21 meeskond oli 3:2 parem JK Narva Transi duubelmeeskonnast ning Tartu JK Tammeka U21 võistkond viigistas 1:1 Jõhvi FC Phoenixiga.

FC Kuressaare U21 – FA Tartu Kalev

Kell 17.00 Kuressaare kunstmurustaadionil alanud kohtumine oli pingeline ning nägi üht väravat. Selle lõid 77. minutil külalised, kui täpne oli Henri Lehtmaa. Kuigi Kristofer Kaasik jättis tartlased esimesel üleminutil vähemusse, said nad vaatamata sellele 1:0 võidu. Saarlased pidid leppima neljanda järjestikuse ning hooaja 11. kaotusega, nad on jäänud võiduta viimases kaheksas kohtumises. Kalev sai teise järjestikuse ning hooaja 13. võidu.

Läänemaa JK – Viljandi JK Tulevik

Kell 17.30 Haapsalu linnastaadionil alanud kohtumises löödi kõik viis väravat teisel poolajal. Läänemaa mängija Martin Salf avas mänguskoori 51. minutil, kuid Eric Levit viigistas viljandlaste eest kolm minutit hiljem. 64. minutil oli Salf taas täpne, kuid Tulevik suutis mängu lõpus kohtumise enda kasuks pöörata. 76. minutil viigistas Jan Lukas Mätlik uuesti ning minut hiljem lõi Aron Mattias Mirka viljandlaste võiduvärava. Tulevik sai tulemusega 3:2 teise järjestikuse ning hooaja kuuenda võidu. Läänemaa sai teise järjestikuse ning hooaja 14. kaotuse, nad on viimasest neljast mängust saanud vaid ühe punkti.

Nõmme Kalju FC U21 – JK Narva Trans U21

Hiiu kunstmurustaadionil läksid samal ajal vastamisi kaks duubelmeeskonda. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima juba esimesel minutil, kui skooris Mihhail Orlov. Kalju duubel suurendas teisel poolajal eduseisu kolme minuti jooksul kahe värava võrra. 59. minutil oli täpne Arkadi Butenko ning kaks minutit hiljem oli resultatiivne Koki Hayashi. Kuigi Transi duubel vähendas Nikita Baljabkini 62. ja Nikita Muravljovi 90. minuti väravatest kaotusseisu minimaalseks, siis lõpuks said nõmmekad tulemusega 3:2 kolmanda järjestikuse ning hooaja 17. võidu. Kalju duubel on püsinud kaotuseta viimased kuus kohtumist, nad on viimase 15 mänguga saanud 45 võimalikust punktist 38. Transi duubel jäi tänavu üheksandat korda punktideta.

Tartu JK Tammeka U21 – Jõhvi FC Phoenix

Mängupäeva lõpetas kohtumine Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul, mis algas kell 19.00. Kohtumise ainsad väravad löödi esimese poolaja keskel viieminutilise vahega. Skoori avas 27. minutil külaliste poolkaitsja Nikolai Martšuk, 32. minutil viigistas Mikk Valtna mänguseisu. Phoenix jäi 90. minutil vähemusse, kui Ilja Shashkov sai teise kollase kaardi. Vaatamata sellele said mõlemad meeskonnad 1:1 tulemuse järel tabelisse viigipunkti. Tartlastele oli see hooaja kuues, Phoenixile seitsmes viik.

Liigatabeli liider on 28. vooru järel endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 57 punkti. Kalju duubel on teine ja jääb neist maha nelja punktiga. Kolmandaks tõusis 44 punkti kogunud Kalev, kes edestab võrdsete punktide juures mängu vähem pidanud Tallinna JK Legioni. Viies on samuti 27 mängu pidanud Kuressaare duubel, kes on tabelisse saanud 42 silma ning kuues on samuti 27 mängust 40 punkti kogunud Transi duubel. Läänemaa on seitsmes ja jääb piirilinlastest kuue punkti kaugusele, Phoenix on neist omakorda kolme vähema punktiga kaheksas. Üheksas on Pärnu, kes on kogunud 27 mängust 25 punkti. Tulevik jätkab 22 punktiga kümnendal real.

Mihhail Orlov (pildil) lõi Nõmme Kalju duubli eest värava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee