12.2021

15:45

Eestlased välismaal: Sappinen liitus Poola kõrgliigaklubiga

Sel nädalal sõlmis Tallinna FC Flora ja Eesti koondise ründaja Rauno Sappinen Poola klubi Gliwice Piastiga kolme ja poole aasta pikkuse lepingu.

Tänavu aasta parimaks jalgpalluriks valitud Sappinen astus Flora eest Premium liigas väljakule 194 korral ning lõi 118 väravat. Sappinen mängis välismaal ka aastatel 2018-2019, kui kuulus Belgia, Hollandi ja Sloveenia klubidesse. Ründaja uus koduklubi tuli 2019. aastal Poola meistriks ning asub hetkel Ekstraklasa liigatabelis 12. kohal.

Karol Mets tegi 90 minutit kaasa CSKA võidumängus liiga liidri Razgradi Ludogoretsi üle. 1:0 võiduga vähendati liigatabelis vahe kahele punktile, oma lähimat jälitajat edestab CSKA seejuures kaheksa punktiga.

Eesti pallurid näitasid head minekut ka Itaalia liigades. Georgi Tunjov tegi tugevuselt kolmandas liigas skoori Carrarese 2:0 võidumängus Pontedera üle, kui saatis karistuslöögi viis minutit pärast mängu sekkumist vastase võrku. U19 meistriliigas sai oma esimese värava kirja Milano Interi mängumees Oliver Jürgens, kelle 63. minuti tabamus vormistas võiduka mängu lõppskoori 3:1. Samas liigas tegi täismängu Hellas Verona puurilukk Kaur Kivila, kelle meeskond pidi tunnistama Sampdoria nappi 2:1 paremust.

Eesti naiste koondise poolkaitsja Vlada Kubassova aitas Serie B liidri Como karikavõistluste veerandfinaali, kui 1:1 viigimänguga kindlustati alagrupivõit. Äsja sama liiga klubi Pink Bariga liitunud Kelly Rosen jälgis varupingilt Meistrite liiga veerandifinalisti Juventusega peetud 1:4 kaotusmängu.

Renate-Ly Mehevetsa koduklubi Charleroi Sporting sai enne liigapausi kirja tähtsa võidu, kui Eendracht Aalst alistati 2:0. Mehevets jälgis mängu varupingilt. Charleroi asub liigatabelis kaheksandal real ning teisipäevast vastast edestatakse nüüd kolme punktiga.