Eelmisel pühapäeval sai teoks Jalgpallikool Tammeka korraldatud esimene kaks-kahe vastu minimängudest koosnenud jalgpallipäev, kus osalesid lisaks võõrustajatele veel FC Elva lapsed.
Tammeka noortetöö juhi Ott Meeritsa sõnul kujunes mängupäev kordaläinuks. „Jalgpallipäev kujunes mõlema klubi treeneri silmis väga edukaks ja sai nii lastelt, kui ka lapsevanematelt positiivset vastukaja,“ rääkis Meerits.
Keskpäevaks oli Tamme staadioni kunstmurule kogunenud 26 Tammeka ning FC Elva jalgpallipoissi ja – tüdrukut, lisaks treenerid, toetavad vanemad ja pereliikmed.
Mängupäeva ülesehitus oli lihtne – ennelõunaks oli Tamme staadioni kunstmuruväljakule maha märgitud hulk miniväravatega väljakuid. Eesseisvate vutilahingute formaat nägi ette kaks –kahe vastu mänge, kus puudub kindel väravavaht. Eesmärgiks oli pakkuda lastele võimalikult palju pallipuuteid ja väravalöömisest saadavat emotsiooni.
Puudus ka kindel turniiritabel. Väljakutele olid antud tasemed, kust võidu korral oli võimalik tõusta aste kõrgemale ja kaotuse korral langeda madalamale. Kõik mängud toimusid samaaegselt ja kõigile turniiril osalenud lastele jagus seega ka võrdselt palju mänguaega.
„Jalgpallipäeva formaadi põhiline point on selles, et erinevalt mängust viis-viie või kuus-kuue vastu, saavad kõik lapsed palju pallipuuteid ja kõik saavad väravaid lüüa, mis on lastejalgpalli kaks olulisimat punkti,“ rääkis Ott Meerits. „Maailma jalgpallis pole tegu originaalse ideega, sest belglased on seda juba aastaid kasutanud ja usun, et nende tulemused räägivad iseenda eest.”
FC Elva noortetöö juht Laur Nurme jäi mängupäevaga samuti väga rahule. „Miniturniiri formaat õigustas ennast igati,“ lausus ta. „Kui tavalisel turniiril on terve päeva peale keskmiselt 5-8 mängu, ning nende vahel väga pikad ootepausid, siis antud turniiril said lapsed pidevalt mängida ja ka piisavalt puhata. Kui suurel platsil mängides kipuvad nooremad lapsed tihti platsile ära kaduma, siis kaks-kahe vastu mängides said kõik pidevalt palli puutuda, triblada ning palju väravaid lüüa, mis on selles vanuses laste jaoks peamine.“
Edasistest plaanidest rääkides leidsid mõlemad noortetööjuhid, et Lõuna-Eesti jalgpallielus on taolistel üritustel kindlasti koht ka edaspidi. Tulevikus on plaan kasutada antud kontseptsiooni ka teistel lastejalgpalli vanuseklassidel ja see ei pruugi piirduda ainult kahe väravaga kaks-kahe vastu mängudega.