UEFA andis välja auhindu rahvajalgpalli parimatele. Eri kategooriates tuli võitja Taanist, Gruusiast, Saksamaalt, Itaaliast ja Poolast.
UEFA rahvajalgpalli auhindadega (Grassroots Awards) tunnustatakse inimesi, klubisid ja projekte üle Euroopa pühendumuse ja panuse eest rahvajalgpalli.
„Rohujuure jalgpall on jalgpalli ja ühiskonna heaolu jaoks tähtsal kohal,” sõnas UEFA president Aleksander Čeferin. „Võitjate saavutused näitavad, kuidas jalgpalli populaarsus aitab murda stereotüüpe ja ühendada kogukondi,” lausus president. „Lõplike valikuteni jõudsime pärast pikki arutelusid ja kaalutlemist. Iga aastaga kerkivad esile üha tugevamad kandidaadid, mis muudab võitjate saavutused veelgi silmapaistvamaks.”
Parima rahvajalgpalli juhi auhind läks tänavu grusiinile Jessy Surmavale tema visiooni ja sihikindluse eest jalgpallikooli rajamisel ja juhtimisel Martvili linnas.
Parimaks projektiks valiti Poola sotsiaalprogramm „Etnoliga”, mille eesmärgiks on edendada mitmekesisust läbi iga-aastase jalgpalliliiga sisserändajate kogukonnale. Lisaks toetab programm pagulasi ja erinevaid vähemusgruppe.
Parima rahvajalgpalliklubi auhinna teenis Taani klubi Frederiksberg Boldklub. Keskendudes sotsiaalsele vastutusele on klubi pakkunud võimalusi tuhandetele lastele, sealhulgas pagulastele ja marginaalse taustaga inimestele. Ühtlasi tehakse treeningprogramme vanemas eas meestele ja naistele, kes võitlevad südamehaiguste ja diabeediga. Möödunud aastal teenis parima rahvajalgpalli klubi kategoorias pronksiväärilise auhinna FC Elva, kui UEFA tõstis esile Elva tugevat kogukonda, tervislike eluviiside edendamist ja edukat tegutsemist väikelinnas.
Parimaks puuetega inimeste algatuseks sai Itaalia projekt „Neljas kategooria” (Quarta Categoria). Projekti abil korraldati riigi suurim jalgpalliturniir kognitiivsete häirete ja intellektipuudega mängijatele. 2016. aastal loodud algatusse on tänaseks kaasatud üle 3000 mängija.
Parima profiklubi auhinna pälvis Saksamaa kõrgliigas mängiv Bremeni Werder. Klubi viib läbi kehalise kasvatuse tunde lasteaedades ja algkoolides, kus saavad sporti teha lapsed, kellel muidu oleks selleks kehvad võimalused. Klubi muud ettevõtmised hõlmavad projekte puuetega inimestele ja pagulastele, samuti kõndivat jalgpalli üle 60-aastastele.