Eesti karikavõistluste 1/32 finaalkohtumine Raasiku FC Joker 1993 ja Infoneti vahel oli ühtlasi ka heategevusmäng, millega korjati raha Raasiku ajaloolise veetorni korrastamiseks.
Raasiku FC Joker 1993 esindaja Jaan Jalas ütles portaalile jalgpall.ee, et plaan korraldada mingi heategevuslik mäng on mõttes juba kaua olnud. Tuli ainult oodata üht head suurt huvitavat vastast, mis meelitaks palju publikut kohale ja nii ka juhtus.
„Karikamängudes võib kokku sattuda kellega iganes ja seekord saime vastaseks Eestis hetkel tugevuselt neljanda klubi Tallinna FC Infoneti ja õnneks oli mäng ka Raasikul,“ rääkis Jalas. „Kui saime karikaloosiga teada, et Infonet tuleb Raasikule otsustasime koheselt, et sellest teemegi oodatud heategevusmängu.“
Algul ei teatud, mida või keda toetada ja seepärast otsustati rääkida sel teemal Raasiku vallavolikogu esimehe ja Jokeri juhatuse liikme Ants Kivimäega, kes soovitas koguda raha veetorni remondifondi. Jalgpalliklubi soov oli toetada kindlasti Raasiku vallas kedagi või midagi.
„Inimestelt oleme saanud ürituse kohta siiani ainult positiivset tagasisidet,“ rääkis Jaan Jalas, lisades, et oli neid, kes tulid mängu vaatama suure ja huvitava vastase pärast, kelle suguseid siinmail tihti ei näe ja oli ka neid, kes tulid auhindade pärast.
Auhinnalaual oli Herol Riibergi nimeline FC Flora mängijate autogrammidega särk, Ants Kivimäega deltaplaanisõit, EM kodumängude piletipakett ja muu Jokeri fänninänn.
Jalase sõnul oli loomulikult palju ka neid, kes tulid ja tahtsid aidata just veetorni korrastamist. Kõik need asjad olid kombineeritud omavahel üheks toredaks õhtuks.
Poolajal esines ka üks Eesti parimaid palliga trikimeistreid Henri Liiver ja mängu lõpus tehti ka suur ühine fännipilt, kus oli üle saja inimese. Pildist plaanitakse teha ka poster. Pealtvaatajaid oli lisaks Raasiku elanikele ka Arukülast, Kehrast, Kostiverest, Tallinnast ja mujalt.
Jalas ütles, et õnneloosist osavõtjate arv ja saadud summa oli täiesti ootuspärane. Kokku tuli staadionile 202 pealtvaatajat, kellest 108 osalesid õnneloosis.
Heategevusega kogutud summa oli 243 eurot, mis tähendas, et mõned annetasid ka rohkem kui 2 eurot, mis oli õnneloosi pileti hind. Korraldajad olid ette valmistanud 300 õnneloosi teades, et staadioni publiku rekord pärineb uue staadioni avamängust, kus osales 350 inimest.
„Oleme kogutud summaga rahul,“ rääkis Jaan Jalas. „See ei ole küll suur, aga kui see panna kokku teiste samasuguste summadega, mis edaspidi veetorni remondifondi võivad laekuma hakata, siis teeb see kokku ühe suure hulga. Kes senti ei korja, see eurot ei saa.“
Raasiku FC Joker 1993 inimestel on kindel plaan ka tulevikus heategevusmänge korraldada. „Sellise mängu läbiviimine oli ka meie jaoks esmakordne kogemus ja nägime, et suudame suurepäraselt korraldada selliseid üritusi,“ tõdes Jaan Jalas.
„Kõige tähtsam koostisosa heategevusmängude korraldamiseks on meil alati olemas, milleks on meie suurepärane suurearvuline publik. Klubi eesmärk pole ainult jalgpalli pakkuda vaid soovime ka teha kodumängudest üritus, kuhu on fännidel, toetajatel, peredel ja kõigil teistel hea tulla. Loomulikult suured-suured tänud kõikidele heatahtlikele inimestele, kes tulid nii Jokerit kui ka veetorni toetama sel ilusal päeval.“
1870. aastal rajatud Raasiku raudteejaama veetorn ehk Raasiku tunnusmärk. See tsaariaegne veetorn on väga viletsas seisus ja vajab kiiremas korras rahalist toetust, et kindlustada selle säilivus.
Kui leidub veel inimesi või ka firmasid, kes leiavad, et tahavad anda oma osa Raasiku veetorni remondifondi kas rahaliselt või mõnel muul materiaalsel viisil, siis võtke julgelt klubiga ühendust ja ühiselt hoolitsetakse selle eest, et veetorn püsiks veel sajandeid.