Täna, 25. juulil mängis Eesti rannajalgpallikoondis esimese kohtumise Itaalias toimuval Euroliiga etapil Tšehhi vastu. Kiirelt kaotusseisu jäänud Eesti suutis kohtumise teises pooles vahe minimeerida, ent viigivärav jäi realiseerimata ning lõpuvile järel tuli tunnistada vastase nappi 3:2 paremust.
Juba avasekunditel elas Eesti ehmatuse üle, kui pall enda mängijast võrku maandus, kuid väravale eelnes viga ning tabamus tühistati. Tšehhi läks siiski kiirelt juhtima, kui 33. sekundil käärlöögiga skoor avati. Kolmandal minutil piilus viigitabamus, kuid Rasmus Munskindi jäi täpsest löögist lahutama väravapost. Hiljem oli post ka päästjaks eestlaste väljaku poolel. Avakolmandikul kasutas Tšehhi ära veel kaks võimalust: esmalt realiseeriti kiire vasturünnak, seejärel leiti käärlöögiga täpne sööt tagumisse posti, kus vastasmängija oli peaga vahel. Isegi, kui Eesti vastutabamust üritas, oli vastaste kaitse niivõrd heal tasemel, et pausile mindi seisul 3:0.
Teist kolmandikku alustas Eesti aktiivsemalt ning üllatas vastast mitmete löökidega, ent väravaarve avasid eestlased alles 22. minutil. Küljejoone äärest käärlöögile läinud Juhan Lilleorg suunas palli puuriluku jaoks püüdmatult ristnurka.
Lõppkolmandikul näitas Tšehhi mängupilt väsimuse märke ning üha rohkem hakkasid vastasmängijad olukordadesse hiljaks jääma, andes Eestile ruumi liikumiseks. Pooltunnil teenisid eestlased nurgalöögi – seda toimetanud Ragnar Rump leidis hea väljaaste teinud Lilleoru, kes esimese puutega nahkkera võrku saatis ning Eesti eduseisu minimaalseks vormis. 20 sekundit enne lõppu tekkis Eestil võimalus Martin Thomsoni löögi järel vormistada viigitabamus, kuid pall lendas napilt väravast mööda. Seejuures sai ka see olukord alguse just nurgalöögist. Kuna Eestil enam resultatiivsust näidata ei õnnestunud, lahkuti väljakult Tšehhi 3:2 võiduga.
Peatreener Andreas Aniko sõnul oli Eesti esitus Tšehhi vastu paljuski sarnane varasematele kohtumistele – hoiti palli ja loodi momente, ent realiseerimine jäi taas vajaka. „Mängu algus oli häälestuselt ja agressiivsuselt parem kui varem. Saime löögile, tabasime posti, aga endiselt ei suuda neid olukordi raamidesse toimetada. Vastane seevastu kasutas kõik oma kolm võimalust kohe ära,“ tõdes Aniko. Positiivsena tõi ta esile Eesti mängijate hea füüsilise vastupidavuse. „Tavaliselt ei ole see meie tugevus, aga täna pidasime lõpuni vastu. Tšehhi vajus lõpus täielikult oma kasti ja meil avanes võimalusi rünnata.“
Aniko ei välista, et kaotusseerias mõjutab mängijaid kasvav surve. „Võib-olla ongi see mingi sisemine pinge – tunne, et iga hinna eest tuleb võita ja eksida ei tohi. Sellise surve all kiputakse ründes rohkem riske võtma ja tundma, et tuleb midagi erilist teha.“ Näiteks tõi ta välja, et Itaalias toimunud kahel treeningul harjutati erinevaid rünnakulahendusi, kuid mängu neid endaga kaasa võtta paraku ei suudetud. „Saime küll ju kaks ilusat väravat, kuid neid võiks olla kolm korda rohkem."
Homses kohtumises võõrustaja Itaaliaga tuleb peatreeneri sõnul olla veelgi otsustavam. „Täna tegime juba rohkem pealelööke kui varem. Homme tuleb samamoodi jätkata – isegi kui olukord pole ideaalne, tuleb pall värava poole suunata,“ lausus Aniko. Tema sõnul tuleb keskenduda ka rünnaku viimasele söödule. „Liiga tihti on viimane löök ründajale ebatäpne või liiga nõrk, mistõttu lähevadki paljud rünnakud selle nahka.“
Alates sellest turniirist toob Eesti mängud vaatajateni Postimees Sport, mis võib Aniko sõnul olla koondislastele hea lisamotivaator. „See toob mängu vaatajale lähemale, eriti kuna kommentaar on emakeelne ja asjatundlik. Väga suur asi Eesti rannajalgpallile – selline kajastus aitab meie alale kindlasti kaasa ning samal ajal motiveerib meie mängijaid endast veel rohkem andma,“ lisas ta lõpetuseks.
Alagrupi tulemused
25. juuli kell 16.00: Tšehhi – Eesti 3:2
Turniiri teine kohtumine ootab Eestit ees homme, 26. juulil, kui Eesti aja järgi kell 21.30 minnakse vastamisi võõrustaja Itaaliaga. Mängule saab kaasa elada Postimees Sport ja beachsoccertv.com vahendusel.
Pildil Eesti rannajalgpallikoondise koosseis kohtumises Tšehhiga. Foto: Beach Soccer Worldwide