Jõgeva vallavalitsus teeb ettevalmistusi jalgpallihalli rajamiseks ning paralleelselt on käimas arutelud kohalike klubide koostöö, noormängijate arvu suurendamise ja täiskasvanute tasemel järgmise sammu astumise kohta.
Jõgeva vallajuhid, kohalike jalgpalliklubide esindajad ning Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peadirektor Tõnu Sirel, peasekretär Anne Rei ja arendusdirektor Mihkel Uiboleht kohtusid 20. jaanuaril Jõgeva vallavalitsuse saalis toimunud ümarlaual.
Jõgeva on üks nendest linnadest, mis kuulub riiklikku jalgpallihallide rajamise programmi, selle mõte on luua Eesti kõige harrastatumal spordialal talvisel perioodil treeningtingimusi. Hall võimaldab ka korraldada turniire ning laagreid.
Jalgpalli harrastajate arv on Jõgeva maakonnas püsinud stabiilselt 300 ringis, mis on maakonna kõrgeim tulemus. Eesti meistrivõistlustel osaleb 12 võistkonda, rahvaliigades 6. Muuhulgas on Jõgevamaa esindatud Coolbet saaliliigas. Maakonnas korraldatakse regulaarselt EJLi ja Rimi jalgpalli suvelaagreid.
Jõgeva esindusmeeskond on järjepidevalt mänginud harrastusjalgpalli tipus ehk meeste 2. liigas. Samas on Jõgevamaa üks väheseid maakondi, kus ei ole praegu ja pole ka varem olnud tippliigades mängivat võistkonda. Arvude poolest paistab Jõgeva silma täiskasvanud harrastajate suure osakaalu poolest, kuid ümarlaual tõdeti, et nüüd võiks suund olla noorte mängijate arvu kasvatamisele.
„Ümarlaual tuli olulise kitsaskohana välja, et Jõgeval on puudu inimesest, kelle jaoks jalgpall oleks täiskohaga töö. Praegused klubijuhid on väga tublid ja teevad nii palju kui jaksavad, samas nende võimetel on piir, sest neil kõigil on ka päevatöö," ütles EJLi arendusdirektor Mihkel Uiboleht. „Väga hea meel oli, et omavalitsus ja klubid olid sel teemal juba kohtunud. Edasi võikski minna selliselt, et vastavalt vajadusele väiksemas ringis uuesti kokku saada ja konkreetsed tegevused ellu viia, ilmselt kuuluvad nende hulka lisaks täiskohaga inimese palkamisele ja jalgpallihalli rajamisele ka treenerite koolitamine, uute noortegruppide avamine jms."
Ümarlaual märgiti muuhulgas, et jalgpalli arendamiseks on mõistlik teha maakonnaülest koostööd ning leida võimalusi teistest piirkondadest Jõgevale teadmiste ja inimeste toomiseks. Jõgeva jalgpalli eestvedajatel on ambitsioon jõuda meeste võistkonnaga Esiliiga B tasandile, mis tagab võimaluse saada osa jalgpalliliidu toetustest ja osalemise litsentsiprotsessis.
„Tutvustasime ümarlaual rahvusvaheliselt tunnustatud teaduslikul mudelil põhinevat uuringut, mis tõi välja, et iga jalgpalli investeeritud euro toob Eestis tagasi 26 euro väärtuses positiivset sotsiaal-majanduslikku mõju. Teisisõnu aitab jalgpalli tehtud investeering parandada inimeste tervist, sotsiaalset heaolu, vähendada kuritegevust, luua töökohti, anda emotsionaalset tuge jms," selgitas Uiboleht.
Foto: Marge Tasur