Seekordse unistuste koosseisu pani kokku itaalia päritolu Daniele Monticelli. Semiootik ja tõlkija, Eesti-Itaalia suhete edendaja ning Tallinna ülikooli professor, kes jõudis Eestisse juba 1997. aastal, teenis tänavu veebruaris Eesti presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Oma koosseisu pani Monticelli kokku meie poliitikutest, keda ta paigutas väljakule tavapärase 11 mängija asemel ainult kümme. See-eest on aga pingilt võtta kolm huvitavat varumeest ja ka meeskonna arst.
Monticelli ise võttis oma unistuste võistkonna kokku nii: „See on Eesti poliitikute meeskond. Koosneb käepärasest materjalist, millest on mõistagi raske dream team’i kokku panna. Koos on sobivad ja sobimatud mängijad, tulemus kirju, kuid loodetavasti naljakas ja mõtlemapanev.”
Kadri Simson Kaja Kallas Jüri Ratas
Toomas Tõniste Jürgen Ligi Eiki Nestor Artur Talvik
Ants Laaneots Jüri Luik Yana Yoom
Jevgeni Ossinovski
Pingil: Mart ja Martin Helme, Hanno Pevkur, Viktor Vassiljev
Jevgeni Ossinovski
Tema pihta on nii palju tulistatud ja tal on lausa kopp ees. Peaks väravavahiks suurepäraselt sobima.
Ants Laaneots
Paranoiline äärekaitsja, kes näeb muudkui vastaseid igalt poolt ründamas, ei väsi nende reaalset või väljamõeldud käitumist analüüsimast, kurdab kaitsevõime puudulikkuse üle ja pakub pidevalt välja uusi kaitsestrateegiaid.
Yana Toom
Ebausaldusväärne äärekaitsja. Ta on küll pandud sellesse võistkonda, kuid tema mängu viisist paistab, et ta pole siiski aru saanud, millist väravat ta kaitsma peab. Ta ignoreerib võistkonnakaaslasi ja söödab palli pidevalt vastasründajatele.
Jüri Luik
Keskkaitsjana üritab ta võistkonna kaitsetegevust veidi rahulikumalt mõtestada, taltsutades nii paranoilist kui ka ebausaldusväärset äärekaitsjat, et nad kogemata või tahtlikult omaväravat ei lööks.
Toomas Tõniste
Seisab ebakindlalt keset väljakut ja üritab hoolikalt järgida väljaku äärelt tulevad juhised, kuid hästi see välja ei kuku. Keegi pole eriti aru saanud, miks ta väljakule on saadetud. Tema ise vist ka mitte.
Jürgen Ligi
Oskab hästi rünnata (poliitilisi vastaseid) ja kaitsta (riigieelarveid), kuid nüüd ei lubata tal ühte ega teist teha. Ta on sunnitud keskväljakul niisama kurvalt passima, kuidas teised skoorivad. Vaatab põlgusega oma keskväljaku kaaslast ja mõtleb: kaua võib!
Eiki Nestor
Tunneb läbi ja lõhki võistkonnakaaslasi ja vastaseid, väljaku omadusi, mängureegleid, strateegiaid ja taktikaid. Paneb kõik oma haamri järgi tantsima. Ta on tõeline mängujuht.
Artur Talvik
“Vabamängija”: jookseb veidi vasakule, veidi paremale, veidi edasi ja veidi tagasi, kuid siis ta väsib ikka ära, jääb seisma ja laiutab kätt. Mida küll kogu selle vabadusega peale hakata?
Kadri Simson ja Jüri Ratas
Nad näevad kõva vaeva ja mängivad väga kannatlikult, pidevalt palli teineteisele söötes ja äärt vahetades. Sellise keeruliselt ülesehitatud ründetaktikaga on nad suutnud üle mängida isegi sellise võitmatu vastase nagu Edgar Savisaar.
Kaja Kallas
Ta on siiamaani seisnud karistusalas omaette nagu tõeline jalgpallistaar, nautides fännide toetust ja meedia tähelepanu ning lastes teistel ennast tühjaks joosta. Pall on nüüd tasapisi veeremas tema jalgade ette ja varsti on tema kord näidata, kas ta oskab skoorida või mitte.
Pingil:
Mart ja Martin Helme
Räuskavad, sõimavad teisi mängijaid, nõuavad kohtunike päid. Las nad istuvad edasi, mängus oleks neist rohkem kahju kui kasu.
Hanno Pevkur
Pole selge, miks ta väljakult eemaldati, vist austas veidi liialt fair play’d ja käis robustsematele mängijatele närvidele.
Viktor Vassiljev
Meeskonna arst. Mnjah ... parem vist, kui keegi viga ei saa.
Lugu ilmus juunikuu Jalkas
Foto: Tallinna Ülikool